|
 |
A mosódió hatóanyaga egy természetes anyag, a saponin, mely vízzel érintkezve habzik. Nem tartalmaz semmilyen káros anyagot (foszfátokat, tenzideket, detergenseket), nem irritálja a bőrt, és nem teszi fakóvá a textileket. Teljes mértékben környezetbarát, hisz a természetben terem, része az ökoszférának.
Javasolt felhasználás: Tegyen 3-5 egész szemnek megfelelő mennyiségű dióhéjat a vászontasakba a ruhák mennyiségének és szennyezettségük mértékének arányában (ez 8-14 g dióhéjnak felel meg). Mosópor nem szükséges, csak helyezze a tasakot a ruhák közé. A ruhák semleges illatúak lesznek. Ha szeretné, hogy ruhái illatosak legyenek, cseppentsen a tasakra (vagy az öblítő helyére) néhány csepp illóolajat. Egy adag mosódió 2-3 alkalommal használható fel, mielőtt elvesztené a hatását. Használat után a héjak komposztálhatók.
A mosódió az erősen szennyezett fehér ruhákból nem veszi ki maradéktalanul a foltot, ilyenkor érdemes fehérítőt használni, ehhez ajánljuk a fehérítő és folttisztító sót. Ez a környezetbarát tisztítószer egyetlen összetevőből, nátrium-perkarbonátból áll, mely nem más, mint mosószóda( nátrium-karbonát) és hidrogén-peroxid vegyülete. A hidrogén-peroxidból szabad oxigén lép ki használat közben és vízzé bomlik, a tisztítószer ennek köszönheti fehérítő/fertőtlenítő hatását, és környezetbarát tulajdonságát.
500 g mosódióhéj legalább 100-150 mosásra elegendő, míg 3 kg mosópor csak kb. 30 mosásra! |
|
 |
| |
|
 |
dslingerie (2011.08.13. 20:33:36): Mi a mosószódát rendszeresen használjuk, eddig mindig bevált. |
|
KáJé (2010.10.12. 20:26:29): Szeretném megkérdezni, hogy kell a mosódiót és az öblitõszert használni automata mosógépben? Ha a mosódió a ruhák közt marad mosás végig, akkor hogy öblit a gép.Ki kell szednem a vászonzacskóban lévõ mosódiót a program közben? Köszönöm a segítséget Kájé |
|
Gaby70 (2010.08.17. 10:01:35): Nekem akkor hagyott foltot a ruhán ha kijött a zsákból,mert nem jól kötöttem be,egyébként még 1x sem hagyott foltot.Én nagyon szeretem a mosódiót! |
|
Adrian (2010.07.18. 20:45:15): Kedves Zsombor! Mi alapvetõen a színes ruhákhoz használjuk inkább a mosódiót folttisztító sóval együtt (nem veszi ki a színes ruhák színét). A fehérítõt pedig inkább mosószódával és ha szükséges fehérítõ sóval szoktuk mosni.
Adrián |
|
varnagyzsombor (2010.07.18. 10:29:45): Kedves ZöldBolt,
A mosódió nálunk foltot hagyott azon a ruhán, ami mellett a mosógépben volt. Barnás olajfolt szerû. Ezt csinálta 45 és 60 fokon is. A foltot fehéritõ só és/vagy mosószóda hozzáadásával is csak világositani lehetett. Kénytelen leszek normál mosóporral kimosni. Tudjátok hogyan lehet úgy mosni a mosódióval, hogy ne hagyjon foltot?
Üdvözlettel,
Várnagy Zsombor (varnagyzsombor@gmail.com) |
|
| Összes értékelés erről a termékről |
Termékeinkről csak regisztrált vásárlóink adhatnak visszajelzést. Amennyiben regisztrálta magát rendszerünkben, kérjük lépjen be!
Ha nincsen még felhasználói fiókja, itt regisztrálhat!
|
|
 |
| |
|
|
|
|
|
|