„Miért hullik ennyi eső? Mi az összefüggés az mp3-lejátszóm és a nyári hőség között? Hogyan védhetjük az éghajlatot az iskolában?”
Minél inkább érezhetők az éghajlatváltozás hétköznapi életünket is érintő következményei, annál fontosabb a fiatalok megfelelő tájékoztatása. Ehhez nélkülözhetetlenek a korosztályonként diferenciált, látványos, érthető oktatóanyagok. Több, a közelmúltban készült felmérés közös tanulsága, hogy a hazánkban is tapasztalható egyre szélsőségesebb időjárási jelenségek dacára viszonylag kevesen ismerik az éghajlatváltozás okait és további következményeit, akárcsak azt, hogy ellene milyen konkrét lépések tehetők. A hatékony ismeretterjesztéshez és szemléletformáláshoz az éghajlatváltozással kapcsolatos tények és több tudományterületet is érintő összefüggések feltárása mellet a megfelelő oktatási módszertan is kiemelkedő fontosságú.
A téma sokszínűsége és aktualitása miat az anyag nem csak a természetudományokat oktató tanároknak szolgál hasznos ötletekkel: óravázlatai és feladatai a matematika-, társadalomismeret- vagy az angolóra menetébe is beilleszthetők.
Tartalomjegyzék:
Biológia Energia – élő rendszerek és gépek működése
Ha a klíma változik, minden változik
Társadalomismeret
Klímaváltozás – Kiotón innen és túl
Energia kell – de honnan és milyen áron?
Angol
Energy resources
Energy use and CO2 emission
Climate Change: causes and impacts
Vocabulary on Climate Change and Energy
Matematika
Hőmérsékletmérések
Ételkalkulátor – kalória és szén-dioxid-kibocsátás
Fizika
Az energia szállítása, felhasználása
Az üvegházhatás
A kiadványhoz kapcsolódó négy oktatóplakáttal (megújuló és nem megújuló energiaforrások, energiahatékonyság, éghajlatváltozás)!