Összeálltak az Ünnepi Ízek, a bársonyos Szilva-vanília, a gyerekkort idéző Alma-fahéj, és a szívet lelket melengető Csipkebogyó balzsamecet!
Kötelező a karácsonyi menü mellé, otthonra és szeretteinknek ajándékba.
Csipkebogyó balzsamecet: Megállja helyét a top gasztronómiában, meglepő ízeket varázsolva az ételekhez. Különösen vadhúsok mellett ajánlott, pácként vagy öntetként. Ezentúl kiemelnénk élettani hatását.
Kúraszerűen alkalmazva szervezetünk könnyebben regenerálódik a hosszú, testet-lelket egyaránt megviselő telet követően. Mi több, hála a csipkebogyóban lévő megszámlálhatatlan ásványi anyagnak, immunrendszerünk is sokkal ellenállóbb lesz a fertőzésekkel, betegségekkel szemben.
Szilva-vanília balzsamecet: Egy kedves, szívmelengető balzsamecettel van dolgunk a szilvás-vaníliás balzsamecet személyében, mely meghitté varázsolhatja a hosszú beszélgetésekkel eltöltött estéket. Különösen ajánljuk húsok mellé, illetve süteményekhez, ízvilága kiválóan beleillik az ünnepi hangulathoz, a karácsonyi terített asztalon feltétlen ott a helye.
Alma-fahéj balzsamecet: Kóstolja meg a zamatos alma és ínycsiklandó fahéj egyedi kombinációját, amely segítségével bármikor felidézheti az almás pite feledhetetlen ízét. Almás fahéjas balzsamectünk olyan akár egy csepp Karácsony.
A termékek nem tartalmaznak sem tartósítószert, sem aromákat, sem ízfokozót. Édesítésre gyümölcsmustot használt a gyártó, ezen kívül semmilyen hozzáadott cukrot nem tartalmaznak.
A Tokaj-Hegyaljai Borecet Művek által gyártott ecetekről:
A biológiai erjesztéssel készített ecetek
A biológiai úton előállított ecetek természetesek, ecetsav baktériummal erjesztett ecetek. Az így készült ecetek sajátossága, hogy megőrzik az alapanyaguk íz- és illatanyagát, valamint jótékony hatásait is. Legelterjedtebbek a borecet, az almaecet és egyéb gyümölcsecetek, a rizsecet, a sherry ecet, valamint a balzsamecet. A magyar élelmiszerkönyv szerinti “ecet” kifejezés a biológiailag eresztett ecetekre vonatkozik.
Az ecet előállításához szükség van: etil-alkoholra, vagy etil-alkoholt tartalmazó folyadékra (pl. borra vagy gyümölcsborra), kiegészítő tápanyagokra, ivóvízre, ecetsav-baktériumra, és egy megfelelő erjesztő berendezésre. A biológiai erjesztéssel történő ecetgyártás lényege, hogy a folyadékban lévő alkohol alakul át ecetté. A folyamatot ecetsav-baktériumok végzik, ha elegendő oxigén áll a rendelkezésükre.
(CH3CH2OH + O2 → CH3COOH + H2O)
Az ecetek érlelése
A fermentációt követően a nyers ecetnek szüksége van időre, míg az ízek összeérnek. Az érlelési időtartam pár héttől kezdve egészen hosszú évekre is kiterjedhet. Többnyire fahordót használnak az ecetkészítők. Ez lehet tölgyfahordó, de használhatnak egyéb hordókat is, mint cseresznye, akác, eper stb. Az eredeti balzsamecetnél pl. pontosan meghatározottak a hordók alapanyagai, a benne való tárolás sorrendje és az érlelés ideje.
A hordóból további anyagok oldódnak az ecetbe, melyek még finomabbá ás összetettebbé teszik az ecetet, ezáltal növelve annak élvezeti értékét.
A nálunk készülő borecetek további tölgyfahordós érlelést kap, mely folyamat során kialakul a tökéletes harmónia. Az ecet érlelése a fahordókban pár hónaptól több évig is eltarthat. Ez az érlelési mód kedvezően hat az íz- és zamatanyagok kifejlődésére, másrészt a fából is értékes ízanyagok oldódnak ki. A másodlagos buké a fahordós érlelés során alakul ki az ecetben.
Mi tudatosan csak olyan hordókat használunk ecet érlelésére, melyekben pár évig aszú borokat érleltek. Így az intenzív fa aromák, melyek az új hordóra jellemzőek, már lecsitultak, ezek helyét az aszúra jellemző vaníliás, citrusos komponensek vették át.

100% válogatott ÖKO termékek

3000+ termék azonnal, raktárról

Segítünk eligazodni a zöld életmódban!

Díjazzuk hűségedet