Történelmünk során a tudósok többféle módon rendszerezték az élő-világot, vizsgálták a növények, állatok és környezetük ok-okozati kapcsolatait, hogy megértsék azok természetét és működését. Az eredmény döbbenetes: „A Föld fellélegezne, ha nem élne rajta ember.”
A Föld élettelen és élő rendszere a természetéből adódóan mindig megteremti a maga egyensúlyát. Nem a bolygónk van veszélyben, hanem mi magunk: az emberi lét. Habár a környezet- és természetvédők sokat tesznek a Föld természeti kincseinek és épségének megőrzéséért, ez még mindig túl kevés. A természetre nem, mint kizsákmányolható dologra, hanem mint létfeltételünkre kell tekintenünk.
Nézz bele a könyvbe virtuálisan!
VIDEO
Lapozz bele!
"Hogy mit jelent az emberi tényező, azzal az előbb említett könyv is hosszasan foglalkozik. Az ökológia nagykönyve The Ecology Book címmel jelent meg 2019-ben, az előszót Tony Juniper ismert környezetvédő, a Natural England egyik vezetője írta, és most már magyar nyelven is elérhető. Mindenkinek ajánlott, aki szeretné jobban megismerni, hogyan működik a világunk, milyen kapcsolat van a növények és állatok, az élő és élettelen között, még akkor is, ha az iskolai évekből dereng néhány ökológiai fogalom, például, hogy mi is az a niche vagy mik azok a kulcsfajok, mire jött rá Charles Darwin, amikor Galápagos-szigeteken élő pintyeket tanulmányozta vagy George Johannn Mendel, amikor borsókat keresztezett vagy akár az, hogyan mozognak a tektonikai lemezek." (nlc.hu)