Egy olyan könyvet ajánlunk minden kertművelő figyelmébe, amilyen magyar nyelven most született először: kiskerti vetőmagfogásról, vetőmag-önrendelkezésről, önellátásról kap közérthető nyelven írt, ám szakszerű képet az Olvasó.
Aki kertészkedik, biztosan vannak kedvenc fajtái, amiket szívesen termesztene minden évben, vagy örömmel kísérletezik izgalmas újdonságokkal, esetleg kíváncsian keresgéli nagyszülei ládáiban a régi fajták szaporítóanyagait… Vagy egyszerűen csak biztosítani akarja az utánpótlást a következő szezonra is, nem tervezi, hogy az ipari mezőgazdaság által előállított, szabványosított egyen-fajtákat veti kiskertjébe.
Nekik szól ez a könyv.
Aki kézbe veszi, megtudhatja belőle, hogy miért fontos a sokféleség a kertben-konyhában, van-e különbség a nemesítés és a génszerkesztés között, segítséget kap az egyes növényfajok termesztéséhez, vetőmagjaik előállításához. Tippeket ad a könyv a magok tisztításához, tárolásához, és a közösségi magbörzék szervezéséhez egyaránt.
Kincset érő táblázatban gyűjtötték össze a szerzők az egyes gyakoribb fajok szakszerű vetőmagfogásához szükséges információkat, mint például a minimális tőszám, izolációs távolság, stb., amik az önellátó kert tervezéséhez nyújtanak segítséget. Betűrendbe gyűjtött tárgymutató segít megtalálni a keresett fajt közel 80 közül, az alakortól a paradicsomon át a zellerig.
Olvassatok bele a kiadványba ide kattintva!
Tartalomjegyzék
1. A mezőgazdasági sokféleségről dióhéjban, kultúrnövényeink eredete
2. Hazai vetőmag-szabályozás, hibrid és GMO, génszerkesztés
3. Vetőmag-önrendelkezés, hazai és külföldi génmegőrzés
4. Botanikai alapok, izolációs módszerek
5. Fajonkénti leírás
6. Önvető növények
7. Évelő növények
8. Erkélyen termeszthető növények
9. Magtisztítás
10. Magtárolás
11. Magbörzék szervezése és magbörzék helyszínei
12. Összefoglaló táblázat
13. Fogalomtár
14. Felhasznált irodalom
Ez a kiadvány hiánypótló mű, egy olyan elméleti és gyakorlati útmutató, amely végigvezeti a kertészkedőket a vetőmag – önellátáshoz szükséges valamennyi lépésen. A botanikai alapoktól, illetve izolációs módszerektől kezdve az egyes növények részletes termesztéstechnológiáján keresztül a magfogáson és magtisztításon át egészen a következő évi veteményezést megelőző legutolsó lépésig, a magtárolásig bemutatja a teljes folyamatot.
Mindezt rengeteg hasznos információval, színes képpel és illusztrációval fűszerezve.
A kiadvány végén pedig egy 75 fajt tartalmazó összefoglaló táblázat segíti az ismeretek kertben történő hatékony gyakorlati alkalmazását.
A kiadványt a Magház Közösségi Hálózat a Mezőgazdasági Sokféleségért szakemberei írták a Nemzeti Biodiverzitás-és Génmegőrzési Központ támogatásával. Hangulatát Macsinka Zsolt grafikái teszik szerethetővé.
Tartalmát és formáját is fogadjátok akkora szeretettel, amekkora elkötelezettséggel, lelkesedéssel a készítő csapat megalkotta Nektek.

100% válogatott ÖKO termékek

3000+ termék azonnal, raktárról

Segítünk eligazodni a zöld életmódban!

Díjazzuk hűségedet