A lehető legkisebb ökolábnyomú zöldség a házad mellett terem! Gyalogos szállítás, vegyszermentes termelés, méltányos - önkéntes - munkakörülmények...
A "Nagymama konyhakertje" sorozat a legkönnyebben termeszthető fajtákat tartalmazza, hogy könnyen szerezz sikerélményt zöldségkertészként! Ha van kerted, vagy akár balkonod, vágj bele már most!
Phaseolus vulgaris
Virága fehér, hüvelye lapos, világossárga 18-20 cm hosszú és und 2 cm széles. Nem szálkásodó. Száraz magja sötétbarna fekete köldökkel, formája változó elliptikus, vagy vese alakú, 15mm hosszú.
Vetés: április-májusban amikor már 10°C fölé emelkedik a talajhőmérséklet. Vetés előtt ki kell alakítani a támrendszert. A legcélszerűbb 4 karót 0,5 m-es négyzet sarkán leszúrni a földbe és azt 150-170 cm magasan összekötni. A babot a karók mellé vetjük 3 cm mélyre.
Tipp: ősi indián megoldás a babok karózására az ún. három nővér növénytársítás. Kukorica, bab és tök kerül egymás mellé, a kukoricára fut fel a bab, és a tök védi a talajt a gyomoktól. Ezen az oldalon található egy leírás.
Szedés: VII-VIII hónaptól kezdve.
Friss fogyasztásra, házi mélyhűtésre javasolt.
Csávázásmentes termék! Miért fontos ez?
A csávázás vegyszeres vagy hőhatáson alapuló védekezés a vetőmag felületére tapadt belsejében levő kórokozók elpusztítására. Sajnos a vegyszerrel, főleg a neonikotinoidokkal csávázott vetőmagok veszélyt jelenthetnek a rovarvilág, főleg a különböző méhfajták számára. Az elmúlt években több méhész által megfigyelt tömeges méhpusztulások mögött is a neonikotinoidokkal, vagyis rovarirtó hatású csávázószerek állhatnak, illetve a madarak számának csökkenése is részben a mérgezett rovarok elfogyasztásával, illetve a rovarállomány csökkenésével magyarázható. Csávázásmentes vagy bio vetőmagokat választva biztosra mehetsz, hogy az általad nevelt növények vegyszermentesek, és nem jelentenek veszélyt az élővilágra.