A konyhai komposztáló anaerob (azaz a levegő jelenléte nélküli) komposztálási folyamatra lett kitalálva. Az anaerob előkomposztálási folyamat elindításához a Bokashi komposzt starter szükséges! A Bokashi komposzt starter egy olyan természetes segédanyag, amely Probiotikus Mikroorganizmusok által fermentált gabonakorpából áll, melynek segítségével a konyhai hulladék anaerob körülmények között tápanyagokban és jótékony hatású mikroorganizmusokban gazdag komposzttá alakul. Ez a kiváló minőségű komposzt segít kialakítani és fenntartani a talaj mikrobiológiai egyensúlyát, valamint értékes tápanyagokkal és bioaktív anyagokkal látja el a növényeket, akár a kiskertben, akár a virágládában.
Mik a Bokashi komposztálás előnyei?
Lakásban is használható - a komposztálási folyamat beltérben zajlik, ezután balkonládában, vagy egy nagy, zárható ládában, földdel keverve is be tudjuk fejezni a keletkező komposzt érlelését.
Anaerob, levegőtől elzárt - Mivel légmentesen záródó edényben, bokashi starterrel zajlik az anaerob komposztálás, így a szerves hulladék nem rohad, nem penészedik, hanem fermentálódik.
Tömöríti a szerves hulladékot - a fermentáció közben a komposztálóba tett szerves anyag térfogata csökken, így a kis méretű komposztálóban sok hulladékot tudunk elhelyezni.
Olyan dolgokat is tehetünk bele, amiket közösségi vagy kerti komposztálóba nem ajánlott - a bokashi komposztálóba tehetünk csontot, szálkát, tejtermékeket, sült vagy főtt ételmaradékot. A közösségi komposztálókban ez nem mindig engedélyezett, a kerti komposztálóhoz pedig nemkívánatos látogatókat (rágcsálók, kóbor macskák, stb.) csalogathatnak.
A Bokashi Organko Essential konyhai mini komposztáló és a Bokashi komposzt starter pontos használati módjáról itt olvashatsz >>> Konyhai mini komposztáló használati utasítás .
Ez az angol nyelvű videó segítséget nyújt a komposztáló használatához. A videóban egy régebbi modell látható. Fontos adalék a videó végéhez: Magyarországon nincs szelektív szerveshulladék gyűjtő kuka, ezért a 14 napos érlelést követően a használati utasításnak megfelelően a létrejött komposztot 1) ássuk el; 2) keverjük össze a kerti komposztáló tartalmával; vagy 3) keverjük el kétszerannyi virágfölddel egy zárható műanyag dobozban, vagy virágládában. Pontos utasítást a használati utasításban olvashat.
VIDEO Mi kerülhet a konyhai komposztálóba? - zöldségek, gyümölcsök, gabonák nyers vagy akár főzött/sütött formában, - sajtok, tejtermékek, - nyers vagy elkészített húsok, csontok, - kávézacc, akár filter-papírral együtt.
Méretei:
39 cm magas, 32 cm széles, 27 cm mély. Űrtartalma: 15,3 liter.
Anyaga: A vödör újrahasznosított és tovább hasznosítható BPA-mentes műanyagból készült Szlovéniában.
A csomag tartalma:
1db 16L-es komposztáló vödör 1db fedél 1 db fül 1db bokashi komposzt starter, 1 kg 1db adagolókanál 1db csap 1 db lesimító lapát 1 db edény a komposztlé csapolására 1db termékismertető
Miért jó a környezetünknek, ha komposztálunk?
A komposztálás sok szempontból hasznos. A szerves hulladék (ami az összes háztartási hulladék 30-35 %-át teszi ki) helyben marad, nem kell elszállítani, nem kell drága hulladéklerakóra elhelyezni, nem kerül feleslegesen elégetésre. Emellett a komposztálással a szerves hulladékból értékes tápanyagok kerülnek vissza kertünkbe, társasházunk környezetébe, így újra beépülhetnek a növényekbe, nem lesz szükség műtrágyára. Bővebben általában a komposztálásról a "Komposztálás a családban" című kiadványból olvashat. Töltse le innen: Komposztálás a családban
100% válogatott ÖKO termékek
3000+ termék azonnal, raktárról
Segítünk eligazodni a zöld életmódban!